CENTRUM AUTÓSISKOLA

+3693/797-190
info@centrumautosiskola.eu
Nyitvatartás

Elméleti képzéshez igényelhető állami támogatás

A közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott támogatás

A Kormány 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelete szerint a 2018. július 1-jét követően sikeresen letett „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez szükséges közlekedési alapismeretek vizsga díjához, illetve a hozzá kapcsolódó közlekedési alapismeretek tanfolyam díjához támogatás igényelhető.

Jogosultsági feltételek

A támogatást az a személy veheti igénybe, aki

a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsgát 2018. július 1-jét követően tette le, és
a vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be.

A támogatás összege

A támogatás összege a közlekedési alapismeretek tanfolyam díjának és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga igazgatási szolgáltatási díjának ténylegesen megfizetett összege, de legfeljebb 25.000,- Ft.

Az igény előterjesztése

A támogatás iránti kérelmet a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál kell előterjeszteni az e célra rendszeresített formanyomtatványon vagy elektronikus űrlapon. (Postacím: Budapest, 1820).

(A támogatásra jogosult tanulók iskolánkban teljes körű segítséget kapnak a támogatással kapcsolatos ügyintézéshez.)

Vissza az előző oldalra!
CENTRUM AUTÓSISKOLA - Magyar